Pielęgnacja trawnika

Koszenie na wiele różnych sposobów

Jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych trawnika jest jego koszenie. Tylko regularne koszenie trawnika sprawia, że trawa jest gęsta, zielona i mocna. Jednak im większa powierzchnia zieleni do skoszenia, tym trudniej taką regularność zachować – chyba że użyje się odpowiednich maszyn. W tej kategorii zn...

Koszenie na wiele różnych sposobów

Jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych trawnika jest jego koszenie. Tylko regularne koszenie trawnika sprawia, że trawa jest gęsta, zielona i mocna. Jednak im większa powierzchnia zieleni do skoszenia, tym trudniej taką regularność zachować – chyba że użyje się odpowiednich maszyn. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór kosiarek od standardowych modeli spalinowych i elektrycznych, przez podkaszarki i wykaszarki, po traktorki i ridery zero-skręt do największych trawników i do zastosowań profesjonalnych.

Tradycja i niezawodność – kosiarki elektryczne i spalinowe

Od dawna używanym i ciągle popularnym rozwiązaniem w przydomowych ogrodach, na działkach, ale i na dużych trawnikach osiedlowych czy podczas prac komunalnych, są kosiarki elektryczne i spalinowe – pchane bądź z własnym napędem. Te wszechstronne urządzenia dostosowane są do pracy w różnych warunkach. W mniejszych ogrodach radzą sobie dobrze kosiarki o napędzie elektrycznym, z kolei na większe trawniki lepiej wyjechać kosiarką spalinową. Dostępne z koszami na pokos, jak i w lżejszych pozbawionych go wersjach.

Ogrodowa waga ciężka – ridery i traktorki ogrodowe

Dla profesjonalistów, którzy koszą codziennie i dużo, idealnym rozwiązaniem są traktorki ogrodowe i tak zwane ridery oraz kosiarki zero-skręt, nazywane tak, ponieważ są w stanie skręcić i zawrócić dosłownie w miejscu. Dzięki nim możesz kosić nawet najbardziej skomplikowane pod względem ułożenia roślinności ogrody. Z kolei traktorki ogrodowe to urządzenia wszechstronne – oprócz koszenia istnieje także możliwość użycia osprzętu, który przekształci je w zamiatarki czy małe pługi śnieżne.

Szkoda Ci czasu na koszenie samemu? Możesz spokojnie powierzyć swój trawnik automatycznej kosiarce Husqvarna Automower. Regularne podkaszanie Twojej trawy sprawi, że będzie zielona i gęsta – a Ty nawet nie kiwniesz przy tym palcem.

Mobilność i poręczność – kosy spalinowe

To jednak nie wszystko, bo do zadań specjalnych posiadamy jeszcze w Entra kosiarki bębnowe i rotacyjne, a także wykaszarki i podkaszarki spalinowe, dzięki którym wykosisz trawę w niedostępnych miejscach i wszędzie tam, gdzie zwykła kosiarka po prostu się nie mieści. Nie pozostanie żadna niezadbana kępka. Za duży wybór? Nie przejmuj się, tylko skontaktuj z nami. Nasi specjaliści doradzą Ci, która kosiarka będzie najlepsza dla Twojego ogrodu!

Pozostawiłeś trawnik zbyt długo samemu sobie? Nic nie szkodzi, wertykulator do trawy pomoże uporać się z warstwą sfilcowanej trawy, a razem z aeratorem zapewnią trawie dostęp do powietrza i wody. Dzięki temu trawnik szybko odzyska dawny blask.

A jeśli poradziłeś już sobie z trawnikiem, w sekcji Las i ogród znajdziesz także urządzenia do pielęgnacji drzew i krzewów, narzędzia ręczne, jeżeli musisz wykonać jakieś drobne poprawki, i elementy systemów nawadniania, żeby trawnik zielenił się najgorsze upały.

Więcej

Pielęgnacja trawnika Jest 135 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 135 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 135 elementów