Maszyny komunalne

Wygodne koszenie na dużym terenie

Tereny zielone o dużej powierzchni wymagają specjalnego podejścia do wykonywanych na nich prac komunalnych. Przy pracach pielęgnacyjnych trawników i drzew w parkach, na terenach spółdzielni czy osiedli mieszkaniowych, a także w rozległych ogrodach i sadach potrzebne są odpowiednio wydajne i wszechstronne maszyny...

Wygodne koszenie na dużym terenie

Tereny zielone o dużej powierzchni wymagają specjalnego podejścia do wykonywanych na nich prac komunalnych. Przy pracach pielęgnacyjnych trawników i drzew w parkach, na terenach spółdzielni czy osiedli mieszkaniowych, a także w rozległych ogrodach i sadach potrzebne są odpowiednio wydajne i wszechstronne maszyny komunalne.

Zerowy promień skrętu – maksymalna wydajność

Koszenie trawników o dużej powierzchni może nastręczać wielu problemów. Szczególnie jeśli na ich terenie znajdują się liczne drzewa, krzewy, rabaty i inne przeszkody, które w trakcie koszenia należy omijać. Z wszystkim tym o wiele lepiej niż kosiarki ręczne i zwykłe traktorki, radzi sobie kosiarka zero-skręt (z angielskiego zero-turn), czyli o zerowym promieniu skrętu. Kosiarki zero-skręt to szeroki promień koszenia i możliwość zawrócenia dosłownie w miejscu. Dzięki temu z łatwością możesz kosić teren o nieregularnej powierzchni trawnika i omijać wszystko, co stanie na drodze. Zapomnij również o niedokoszonych zakrętach.

Kosiarka bębnowa czy rotacyjna?

Obie kosiarki specjalistyczne nadają się do koszenia rozległych obszarów. Kosiarka bębnowa spalinowa jest odpowiednim wyborem nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla właścicieli prywatnych posesji, na których też czasem trzeba poradzić sobie z dużą trawą. Dodatkowo kosiarki rotacyjne z nożami VARI poradzą sobie z wszystkimi zaroślami, łąkami, chaszczami. Kosiarki rotacyjne mają możliwość zastosowania przystawek takich jak kosiarka mulczująca czy zamiatarka.

Nie tylko koszenie

W sekcji maszyn komunalnych znajdziesz również wertykulatory spalinowe, dzięki którym usuniesz mech i filc ze swojego trawnika i dasz mu możliwość prawidłowego wzrostu. Są tu również piły spalinowe Husqvarna, dzięki którym utniesz zbędne konary i gałęzie z drzew. Więcej tego typu maszyn znajduje się w kategorii Pielęgnacja drzew i krzewów. Z kolei pozostałe rodzaje kosiarek spalinowych z sekcji Las i ogród znajdują się w kategorii Pielęgnacja trawnika. Jeśli oprócz koszenia interesuje Cię przygotowanie gleby pod trawnik lub ogród, zajrzyj do działu Uprawa gleby. Tam znajdziesz glebogryzarki i podcinarki darni.

Więcej

Maszyny komunalne Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów