Categories

Las i ogród

Pielęgnacja trawnika, drzew i krzewów

Trawnik, ogród, las – każda zieleń, niezależnie od rozmiaru, potrzebuje, by ktoś o nią zadbał. A o ile łatwiej robi się to przy użyciu odpowiednich narzędzi! Wszystkie je znajdziesz tutaj: kosiarki, pilarki, podkaszarki, siekiery, nożyce, wertykulatory, aeratory i wiele więcej. Oferujemy narzędzia ręczne, ma...

Pielęgnacja trawnika, drzew i krzewów

Trawnik, ogród, las – każda zieleń, niezależnie od rozmiaru, potrzebuje, by ktoś o nią zadbał. A o ile łatwiej robi się to przy użyciu odpowiednich narzędzi! Wszystkie je znajdziesz tutaj: kosiarki, pilarki, podkaszarki, siekiery, nożyce, wertykulatory, aeratory i wiele więcej. Oferujemy narzędzia ręczne, maszyny komunalne zasilane z sieci, akumulatorem bądź silnikiem spalinowym.

Ale które maszyny wybrać?

Odpowiedź zależy w dużej mierze od zakresu prac do wykonania. Do drobnych prac w przydomowym ogródku wystarczą narzędzia ręczne: szpadel, nożyce, grabie. Pielęgnacja trawnika i podwórza o niewielkich rozmiarach to zadanie dla kosiarek akumulatorowych lub zasilanych z sieci. Maszyny elektryczne są łatwe w eksploatacji, cechuje je wysoka kultura pracy i zdecydowanie niższe natężenie hałasu w czasie użytkowania. Są też wyborem bardziej ekologicznym, ze względu na zerową emisję spalin. Urządzenia akumulatorowe są wygodniejsze, ponieważ nie ogranicza ich zasięg przewodu zasilającego, jednak trzeba się liczyć z przerwami w pracy na naładowanie akumulatora. Z tego względu polecamy je do lżejszych prac i mniejszych ogrodów.

Urządzenia zasilane z sieci to nielimitowany czas pracy. Możesz ich używać bez przerw, dzięki czemu sprawdzają się w przypadku większych powierzchni. Jednak ich mobilność zależna jest od długości kabla zasilającego, choć problem ten można rozwiązać za pomocą przedłużacza.

Najbardziej wszechstronne są maszyny spalinowe. Kosiarki, traktorki, ridery, wykaszarki, pilarki i inne urządzenia z silnikami benzynowymi mogą pracować w każdym miejscu, bez dostępu do źródła zasilania. Sprawdzą się w dużych ogrodach, przy pracach w lesie, w parku, na drodze lub kiedy pielęgnacja drzew i krzewów obejmuje na przykład całe osiedla mieszkaniowe. Ich zaleta to ciągłość pracy, moc i mobilność. Wady to z reguły większy ciężar, emisja spalin oraz wyższy niż w przypadku urządzeń elektrycznych, poziom hałasu w trakcie pracy.

Pomoc o każdej porze roku

Dopiero likwidujesz zarośla w miejscu na swój ogród? Przygotowujesz glebę pod wiosenne nasadzenia? W sklepie Entra mamy wycinarki, glebogryzarki i koparki, z którymi szybko i skutecznie uporasz się z tymi pracami. Letnie upały nie dają wytchnienia? W kategorii „Las i ogród” znajdziesz akcesoria umożliwiające nawadnianie takie jak węże ogrodowe, zawory i sterowniki nawadniania, które przyniosą ulgę Twoim roślinom. Trawnik ugina się pod ciężarem jesiennych liści, a śnieg nie pozwala przejść? Szybkie prace porządkowe umożliwią dmuchawy i odśnieżarki. Z nami zadbasz o swoją zieleń przez cały rok.

Jeśli szukasz części i osprzętu do konkretnych maszyn, zapraszamy do kategorii Części serwisowe oraz Akcesoria i osprzęt.

Więcej

Las i ogród Jest 307 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 307 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 307 elementów