Odzież ochronna

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Praca przy koszeniu, wycinaniu i piłowaniu może być uciążliwa i niebezpieczna. Jedno może także prowadzić do drugiego – niewygodna odzież robocza powoduje szybsze zmęczenie, a wtedy łatwiej o chwilę nieuwagi. Przy pracach leśnych trzeba dbać o pozostanie wyraźnie widocznym. Tak samo ma się sprawa na przyk...

Bezpieczeństwo i wygoda przede wszystkim

Praca przy koszeniu, wycinaniu i piłowaniu może być uciążliwa i niebezpieczna. Jedno może także prowadzić do drugiego – niewygodna odzież robocza powoduje szybsze zmęczenie, a wtedy łatwiej o chwilę nieuwagi. Przy pracach leśnych trzeba dbać o pozostanie wyraźnie widocznym. Tak samo ma się sprawa na przykład z pielęgnacją zieleni w pasie drogowym. Trzeba również chronić ciało przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z tych wszystkich względów przed rozpoczęciem takich prac powinieneś zaopatrzyć siebie lub swoich pracowników w odpowiednią odzież.

Czym różni się odzież ochronna i ubrania robocze?

Rozróżnienie jest proste – ubrania robocze są przeznaczone do wykonywania lżejszych prac. Nie zapewniają ciału szczególnej ochrony przed uszkodzeniami, natomiast są wytrzymałe, dzięki czemu nie niszczą się szybko, oraz z reguły chronią przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak chłód, wiatr i deszcz. Ubrania robocze sprawdzają się do prac w ogrodzie i przydomowym warsztacie. Jednak wszędzie tam, gdzie używa się elektronarzędzi i maszyn lepiej zastosować odzież ochronną.

Odzież ochronna oprócz ochrony przed warunkami atmosferycznymi zabezpiecza przede wszystkim przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to na przykład obuwie z metalowymi elementami lub specjalne buty chroniące przed przecięciem. Niezbędne przy pracach leśnych, zapobiegają złamaniom w sytuacji, gdy coś spadnie na stopę, a w skrajnych przypadkach mogą uchronić przed poważnymi obrażeniami, gdyby była to pilarka.

Nie bagatelizuj ochrony oczu i uszu

Ochrona głowy, wzroku i słuchu to kolejny z obowiązków pracownika leśnego. Do tego potrzebny jest odpowiedni kask, ochronniki słuchu oraz okulary. Wszystko to przydaje się również przy pracach komunalnych takich jak na przykład koszenie wykaszarką. Niestety, często zdarza się, że ochrona oczu i uszu jest lekceważona. Brak okularów może doprowadzić nawet do utraty wzroku, jeśli przy koszeniu lub piłowaniu dostanie się do oka rozpędzony przez maszynę kawałek drewna. Natomiast uszkodzenia słuchu pojawiają się powoli i z początku są trudne do zauważenia, dlatego na nie należy być szczególnie uczulonym. Kiedy się zorientujemy, że mamy ubytek słuchu, jest już za późno na środki ochronne.

Odzież ochronną dopełniają rękawice zabezpieczające palce i dłonie oraz kurtki i spodnie, powstrzymujące wilgoć i utrzymujące ciepło, a przede wszystkim dzięki odblaskowym i intensywnym kolorom zapewniające doskonałą widoczność w trakcie pracy. Wysokiej jakości odzież ochronna i robocza, jaką znajdziesz w sklepie Entra, to także odpowiednia cyrkulacja powietrza, zapewniająca skórze możliwość oddychania i zapobiegająca nadmiernemu poceniu się przy pracy.

Sprawdź również kategorię Utrzymanie czystości. Znajdziesz tam środki i narzędzia, które pozwolą zatroszczyć się nie tylko o bezpieczeństwo, ale i higienę miejsca pracy. Narzędzia pilarza znajdziesz zaś w sekcji Las i ogród.

Więcej

Odzież ochronna Jest 78 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 78 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 78 elementów